Biuletyn Informacji Publicznej - URZĄD MIASTA I GMINY ŚCINAWA
  Menu przedmiotowe
   EFRR RPO na lata 2007-2013
Tytuł dokumentu: Nowe Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie
Data publikacji: 22.09.2010
Data na dokumencie/utworzenia:
Symbol dokumentu:
Typ dokumentu:

  Budowa nowego Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie jest inwestycją realizowaną przy udziale środków z Unii Europejskiej. Dzięki staraniom Burmistrza Ścinawy - Andrzeja Holdenmajera, na bazie dawnego kina oraz szkoły podstawowej powstaje obiekt, którego od wielu lat oczekiwało lokalne społeczeństwo. W przedmiotowym projekcie innowacyjne jest scalenie wielu funkcji, albowiem na kompleks połączonych ze sobą budynków i pomieszczeń składają się:
  • schronisko młodzieżowe z 18 miejscami noclegowymi, a także stanicą dla rowerów oraz miejscem do przechowywania kajaków,
  • wielofunkcyjna sala widowiskowa z profesjonalną sceną i nagłośnieniem oraz doskonale wyposażonym zapleczem kuchennym,
  • ogród zimowy, który jest idealnym miejscem do organizowania wystaw artystycznych, zespół sal warsztatowych do prowadzonych w ramach działalności CTiK zajęć: sala plastyczna, muzyczna i taneczna, wykładowa i języków obcych oraz informatyczna,
  • część administracyjna i biurowa.
Położenie nowej siedziby CTiK w sąsiedztwie parku miejskiego i płynącej przez park rzeki Zimnicy stanowi idealne dopełnienie całej infrastruktur i powoduje, że powstały obiekt jest niezwykle atrakcyjnie zlokalizowany. Na ową atrakcyjność wpływają także bliskość dworca kolejowego oraz przystanków autobusowych. Niedaleko jest również do centrum miasta i Kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wraz z powstaniem schroniska młodzieżowego CTiK będzie chciało mocno zaakcentować turystyczny wymiar swojej działalności. Rajdy rowerowe po okolicznych, łęgowych lasach i łąkach oraz spływy kajakowe po rzece Odrze staną się czymś, co przyciągnie do Ścinawy poszukujących przygód turystów. Pisząc o przedmiotowym projekcie warto podkreślić i nieco więcej miejsca poświęcić wielofunkcyjnej sali widowiskowej, która podczas przyjęć bankietowych i okolicznościowych jest w stanie pomieścić ok. 140 osób. Na organizowane konferencje, koncerty lub projekcje filmowe w sali będzie do dyspozycji ok. 300 miejsc siedzących.

Bankiety, przyjęcia okolicznościowe, konferencje, projekcje filmowe, koncerty, przedstawienia teatralne, wernisaże wystaw – wszystkie te wydarzenia można z powodzeniem organizować w nowej, wielofunkcyjnej sali CTiK.

Przestrzenne sale w budynku po byłej szkole podstawowej są idealnym miejscem do prowadzenia zajęć warsztatowych, prób tanecznych, wokalnych i teatralnych, zajęć plastycznych i innych, które w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców CTiK będzie starało się realizować.

Dla wszystkich zmotoryzowanych i korzystających z oferty nowego CTiK przygotowano drogi wewnętrzne oraz parkingi z kostki betonowej. Ponadto cały teren przed budynkami jest dobrze oświetlony, a wybudowane lampy stylistycznie nawiązują do parkowych.
Fundusze Europejskie dla rozwoju Dolnego Śląska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Budowa Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie” nr RPDS 06.05-02-006/09 realizowany w ramach Działania nr 6.5 „Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową” w Priorytecie nr VI Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

Beneficjent: Gmina Ścinawa, ul. Rynek 17, 59-330 Ścinawa


Załączniki
Brak załączników w dokumencie.

Osoba wprowadzająca dokument Paweł Flunt

 Rejestr zmian dokumentu
22.09.2010 Edycja dokumentu (Paweł Flunt)